FibulaWeb

Dinamik Uygulama Güvenlik Testi Çözümü

FibulaWeb'i Tanıyın

Dinamik uygulama güvenlik testi sunucu üzerinde çalışır durumda olan uygulamaların ve servislerin güvenlik açıklarının tespit edilmesi yöntemi ile yapılan güvenlik testidir. FibulaWeb çalışır durumdaki web tabanlı uygulama ve servislerin  güvenlik testini yapan dinamik uygulama güvenlik testi çözümüdür. Web tabanlı uygulama ve servislere siber saldırılar yapılarak şirketlerin bilgileri çalınıyor, şirketler hizmet kesintileri yaşıyor ve hem maddi  hem de itibari açıdan kayıplarla karşılaşıyor. Saldırıların hedefine ulaşması güvenlik açıklarının saldırganlar tarafından istismar edilebilmesi için mümkün oluyor.  Web tabanlı uygulama ve servislerinizi düzenli olarak FibulaWeb ile test ederek güvenlik açıklarından dolayı yaşayacağınız zararın önüne geçebilirsiniz.  

Hızlı

Yüksek performanslı tarama motoruna sahiptir ve test sürelerini kısaltır.

Güçlü

Güçlü bir güvenlik açıkları veritabanına sahiptir. Web tabanlı uygulama ve  servislerde bulunan güvenlik açıklarını tespit eder. 

Esnek

Tüm platformlarda geliştirilmiş web tabanlı uygulama ve servislerin güvenlik açıklarını  tespit etmenizi ve çözmenizi sağlar. 

Test Edilen Uygulamalar

Web Uygulamaları

Mobil Uygulamalar

Web Servisler

RestAPI Servisler

WebSocket

Güvenlik Açıklarının Tespiti

Web tabanlı uygulama ve servislerde yer alan SQL Injection, Command Injection, XSS, vb. güvenlik açıklarını tespit eder.

Çözüm Önerileri

Tespit edilen güvenlik açıklarının giderilmesi için çözüm önerileri ve yönergeler sunar. Raporlama yetenekleri güçlüdür.

Doğru Tespitler

Doğru tespitler yaparak tespit edilemeyen açıklardan dolayı zarara uğramanızın ve hatalı tespitlerden dolayı vakit kaybetmenizin önüne geçer.

Shodan Entegrasyonu

Shodan entegrasyonu ile internete açık servisleri ve bu servislerin kimler tarafından kullandığını tespit eder.